به نام خدا

نام کتاب : سوز و ساز( مجموعه‏ ای:از ا شعار در فرا ق امام زمان )

نویسنده: علی میرخلف زاده‏

مقدمه‏

بسم اللَّه الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالین وصلی اللَّه علی سیدنا محمد صلی اللَّه علیه وآله المعصومین سیما حجة بن الحسن روحی وارواح العالمین له الفدا.

تقدیم به تو ای عزیز که ازدیده ما دوری اما در هرکجا هستی ما را می بینی هدیه خود را شایسته پیشگاه مقدمت نمی‏بینم آنچنان غرق دراحساسات خطاب باتو هستم که جمله ‏ای درخور مقامت نمی‏توانم بکاربرم .

این هدیه که بی ارزش‏ترین هدیه جهان است به پیشگاه مقدس تو تقدیم می‏کنم تاشاید در پهنای این گردون بیکران و در بین همه موجودات جهان حتی ذرات بی ارزش که مورد لطف و عنایت تو قرار گرفته ‏اند من نیز قرار گیرم و از لطف و مرحمت بی پایانت بهره برگیرم .
همین افتخار مرابس که نام ارجمند توبرخامه‏ ام می‏گذرد نامی که ابتداء بردل می‏نشنید و سپس آرایش این سطور می‏گردد ای صاحب الزمان و ای زمام دار زمین آسمان.

سلام و درود بی شمار بر تو ای پاکترین بندگان خدا و ای محبوب‏ترین انسانی که در عالم وجود می شناسیم.

پدرم و مادر و جانم و هر چه داریم فدای خاک پایت باد. ای کسیکه به برکت وجودت موجودات روزی می‏خورند وزنده ‏اند وای محبوبیکه دست گدائی تو به درخانه خدا دراز و دست همه موجودات عالم هستی به در خانه تو دراز است.
ازخدایا حیات، هستی، روزی و همه چیز دیگر می‏گیری وبه ریزه خواران درگاهت تفضل می‏کنی.
ای قربان آن جمالیکه آنچه خوبان همه خوبان همه دارند توتنها داری. ای آئینه تمام نمای جلال وجمال الهی. ای محبوبی که عاشقی مثل امام صادق علیه السلام داری که آن امام بزرگوار و عزیزش و پرودگار ز نواهای غم در فراقت در بغل می‏گیرد و اشک می‏ریزد و می فرماید ... اگر من زمان او را درک می‏کردم تمام ایام عمرم خدمتگزارش بودم .

حضرت روی خاک نشسته مانند زن بچه مرده با دلی سوخته اشک می‏ریزد و خون و اندوه از وجناتش پیدا است رنگ مبارکش تغییر کرده اشک دوطرف صورتش راپرکرده و برروی دامنش ریخته و می فرماید:

ای آقای من درد فراقت قوت را ازمن برده آسایش را از من گرفته وزمین را بر من تنگ کرده و استراحت قبلی را از من سلب نموده است ای آقای من مصیبتم به ناراحتیهای همیشگی متصل گشته همه چیز را یکی پس ازدیگری ازدست می‏دهم و جز اشکی که ازچشمم جاری است وناله ‏ای که از تمام زوایای دل می‏کشنم وستم هائی که می‏بینم چیزی حس نمی‏کنم...

ای جان بفدایت که دیده نمی‏شوی ولی ازمیان مابیرون نیستی ای جان به قربان آن پاک سرشتی که همه باو محتاجند و او تنها بخدا محتاج است ای جانان به قربانت برماسخت است که همه رابینیم ای جان به قربانت که عزیز کننده دوستان و خوار کننده دشمنانی ای جان به قربان مطهری که چون دعا کند اجابت شود.