انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ورود حضرت فاطمه ‏ي زهرا سلام الله علیها به محشر

1. Top | #1

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    ممنون از دعای زیبا و حاجتهاتون إن شاءالله خوشبخت و سلامت و عاقبت بخیر باشید
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

پیش فرض ورود حضرت فاطمه ‏ي زهرا سلام الله علیها به محشر

1- امام رضا عليه ‏السلام از پدران خود عليهم‏ السلام نقل مي‏کنند که رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند:

روز قيامت دخترم فاطمه با پيراهن خون ‏آلودي وارد محشر مي‏شود و به رکني از ارکان عرش تکيه مي‏کند و مي‏فرمايد:

اي دادگر، بين من و کشندگان فرزندم حکم فرما!

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند: بخداي کعبه، براي دخترم حکم مي‏شود، و همانا خداي عزوجل با غضب فاطمه خشم مي‏کند و با رضايتش خشنود مي‏شود. [
    بحارالانوار: ج 220:43 باب تظلمها عليهاالسلام في القيامة ح 3. ] .

2- امام صادق عليه ‏السلام نقل مي‏کند که رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند: چون روز قيامت شود قبه‏ اي از نور براي فاطمه عليه االسلام نصب مي‏شود، و حسين عليه‏السلام در حالي که سر خويش را بدست گرفته به جانب مادر روان شود. چون حضرت فاطمه او را ببيند نعره ‏اي زده و شيوني کند که تمام فرشتگان مقرب و پيامبران مرسل و تمامي مؤمنين در محشر بر حال او بگريند...

سپس امام صادق عليه ‏السلام فرمودند: خدا رحمت کند شيعيان ما را، بخدا سوگند شيعيان ما مؤمنان حقيقي‏ اند، زيرا با اندوه طولاني و افسوس فراوان در اين مصيبت با ما شرکت جويند. [
    بحارالانوار: ج 221:43 ح 7، عقاب ‏الأعمال : 257 باب کيفر قاتلين حسين عليه‏السلام ح 3.] .

3- حضرت علي بن أبي‏طالب عليه‏ السلام روايت کرده که رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند: براي فاطمه عليهاالسلام سر خون ‏آلود فرزندش حسين عليه‏السلام مجسم مي‏شود پس فاطمه فرياد مي‏زند: «واولداه، واثمرة فؤاداه». «اي فرزندم، اي ميوه‏ ي دلم» [ صفحه 178] همه‏ ي ملائکه از صيحه فاطمه به فغان و ناله درآيند،

و اهل محشر فرياد کنند: اي فاطمه، خداوند بکشد کشنده‏ ي پسرت را... [
    عقاب‏ الأعمال : 260 ح 10، بحارالانوار: ج 222:43 ح 9. ] .

اشتیاقی که به دیدار تو دارد دل من

دل من داند و من دانم و تنها دل من

یا ابا صالح علیه السلام ادرکنی

با ما همراه باشید در

کانال ترجمه ی قرآن شهر نورانی قرآن
    https://دtelegram.me/shahrenuraniquran

کانال مکالمه ی عربی شهر نورانی قرآن(آموزش دروس صدی الحیاة و لهجه ی عراقی)
    https://telegram.me/mokalemeharabik

2. 2 کاربر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده.

ملکوت (2014_11_02), مدیریت محتوایی انجمن (2014_10_29)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

4- رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم فرمودند:

چون روز قيامت شود فاطمه عليهاالسلام در ميان جماعتي از زنان وارد محشر گردد. فرمان آيد: داخل بهشت شو. عرض مي‏کند: به بهشت نروم تا بدانم پس از من با فرزندم چه کردند؟

خطاب مي‏رسد: به قلب محشر نظر کن، چون نظر کند حسين عليه ‏السلام را ببيند که با تني بي‏سر ايستاده، پس صيحه ‏اي زند و من از صيحه‏ ي او شيون کنم و همه‏ ي ملائکه از فغان و ناله‏ ي ما بخروشند. پس خداي بزرگ به خشم آيد و به آتشي که نامش هب هب است - و در آن هزار سال دميده ‏اند تا سياه شده و هيچگونه آسايشي در آن نيست و اندوه از آن جدا نشود - فرمان دهد که قاتلين حسين را اگر چه از حاملين قرآن باشند بربايد، پس آن آتش همه‏ ي آنها را در کام خود گيرد... [
    بحارالانوار: 222:43 ح 8، عقاب الأعمال : 258 ح 5.] .

5- ابان بن عثمان از حضرت صادق عليه‏ السلام روايت مي‏کند که فرمودند: چون روز قيامت شود خداوند تمام خلائق را - از اولين و آخرين - در بياباني جمع نمايد، پس منادي ندا کند: چشمان خود را ببنديد و سرها را به زير اندازيد، تا فاطمه دختر محمد صلي الله عليه و آله و سلم از صراط بگذرد. پس خلايق چشمان خود را ببندند و فاطمه در حالي که بر ناقه ‏اي از ناقه‏ هاي بهشت سوار است و هفتاد هزار ملک او را مشايعت مي‏کنند، بيايد و در جايگاه شريفي از قيامت توقف نمايد، آنگاه از شترش پياده شود و لباس خون‏ آلود حسين بن علي عليهماالسلام را بدست گيرد و عرض کند:

پروردگارا، اين لباس فرزند من است، و تو ميداني با او چه کردند! ازجانب خداي عزوجل ندا مي‏رسد:

«اي فاطمه، خشنودي تو درنزد ما - تأمين - است». [ صفحه 179]

پس عرض مي‏کند: اي خداي من، از قاتلين او انتقام بگير.

خداوند متعال به طائفه ‏اي از آتش امر مي‏کند، از جهنم خارج شده، کشندگان حسين را (از محشر) جمع مي‏کند، همانطور که پرنده دانه را برمي‏چيند. پس آتش آنها را با خود به جهنم مي‏برد و به انواع عذاب معذب مي‏نمايد.

آنگاه فاطمه سوار ناقه شده داخل بهشت مي‏شود، در حاليکه ملائکه او را مشايعت مي‏کنند و فرزندانش در جلو روي، و دوستانش در طرف راست و چپ او هستند. [
    امالي مفيد : 130 م 15 ح 6، بحارالانوار: 224:43 ح 11.].

با ما همراه باشید در

4. کاربر زیر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده:

5. Top | #3

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.72
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

مرحوم شوشتري در کتاب «الخصائص الحسينيه» کيفيت آمدن حضرت زهرا عليهاالسلام را با استفاده و تلفيق چندين حديث بيان نموده که ما خلاصه‏ ي آن را نقل مي‏کنيم:

در آن روز حضرت فاطمه عليهاالسلام به کيفيت مخصوصي وارد محشر مي‏شود، که بر برش حله‏ ي کرامت است، و به روي آن هزار حله‏ ي بهشتي است، و بالاي سرش قبه‏ا ي از نور الهي است، که ظاهرش از باطنش پيدا، و باطنش هويداست. و بر سرش تاجي است از نور که هفتاد رکن دارد، و بر ناقه ‏اي سوار است از ناقه ‏هاي بهشت، که مهارش بدست جبرئيل است،

و فرياد مي‏کند: چشمهاي خود را بپوشيد که اينک دختر خاتم انبياء عبور مي‏نمايد.

از جانب بهشت دوازده هزار حورالعين به استقبالش مي‏آيند که از براي احدي استقبال ننموده ‏اند و نخواهند نمود، و به استقبال او مي‏آيد مريم دختر عمران با هفتاد هزار حوريه، و خديجه با هفتاد هزار ملک، و حوا و آسيه با هفتاد هزار حوريه، آنگاه منبري از نور برايش نصب نمايند.

رختهاي خون‏ آلود و پيراهن غرقه بخون حسين عليه ‏السلام با آن مکرمه است. پس عرض مي‏کند: خدايا، مي‏خواهم ببينم حسن و حسين را، پس مصور شود از براي او حسين عليه ‏السلام، بحالتي که سر در بدن ندارد، و خون از رگهاي او جاري است.

چون آن حالت را ببيند، نعره ‏اي زند، و خود را از ناقه به زير اندازد، و پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) و ملائکه همه [ صفحه 180] نعره زنند. در خبر است که حسين عليه ‏السلام خود بيايد، در حالتي که سرش را در کف دست گرفته، و چون فاطمه (عليهاالسلام) او را ببيند، نعره ‏اي زند که تمام اهل محشر به گريه درآيند، پس پيراهن حسين عليه ‏السلام را در دست گيرد و عرض کند:

خدايا، اين پيراهن فرزند من است، يعني ببين چگونه از ضرب شمشير و نيزه، سوراخ سوراخ است، يا اينکه خدايا، اين پيراهن را هم بر بدنش نگذارند، و او را برهنه روي زمين انداختند. پس خداوند از کشندگان آن جناب، و اولاد ايشان و اولاد اولاد ايشان که راضي به فعل پدران خود بودند، به انواع عذاب انتقام گيرد. [
    اشک روان بر امير کاروان : 287 تا 289. ] . [ صفحه 181]

مقتل سحاب رحمت

با ما همراه باشید در

6. 2 کاربر برای پست " گل مريم " عزیز صلوات فرستاده.

ملکوت (2014_10_31), مدیریت محتوایی انجمن (2014_10_29)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع