انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: عنایت امام زمان (عج) به محجبه ها

1. Top | #1

عنوان کاربر
    همپای نور
    میانگین پست در روز
    0.00
    صلوات و تشکر
    24
    مورد صلوات
    21 در 7 پست
    نوشته های وبلاگ
    2
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

پروانه عنایت امام زمان (عج) به محجبه ها

حضرت به من فرمودند: چرا این گونه به دنبال من می گردی و این رنجها را متحمل می شوی؟ مثل این باشید ( اشاره به آن جنازه کردند) تا من به دنبال شما بیایم!

مرحوم آیت الله سید علی مجتهد سیستانی- پدربزرگ آیت الله العظمی حاج سید علی سیستانی دامت برکاته- در مشهد مقدس برای آنکه به حضور امام زمان (عج) شرفیاب شود، ختم زیارت عاشورا را چهل جمعه، هر هفته در مسجدی از مساجد شهر آغاز می کند.
    ایشان می فرمود: در یکی از جمعه های آخر، ناگهان شعاع نوری را مشاهده کردم که از خانه ای نزدیک به آن مسجدی که من در آن مشغول به زیارت عاشورا بودم، می تابید.
    حال عجیبی به من دست داد و از جای برخواستم و به دنبال آن نور به در آن خانه رفتم. خانه کوچک و فقیرانه ای بود که از درون آن نور عجیبی می تابید. در زدم، وقتی در را باز کردند مشاهده کردم که حضرت ولی عصر امام زمان (عج) در یکی از اتاقهای آن خانه تشریف دارند و در آن اتاق جنازه ای را مشاهده کردم که پارچه ای سفید روی آن کشیده بودند.
    وقتی که من وارد شدم و اشک ریزان سلام کردم، حضرت به من فرمودند: چرا این گونه به دنبال من می گردی و این رنجها را متحمل می شوی؟ مثل این باشید ( اشاره به آن جنازه کردند) تا من به دنبال شما بیایم! بعد فرمود:
    این بانویی است که در دوره بی حجابی ، هفت سال از خانه بیرون نیامد؛ تا مبادا نامحرم او را ببیند!!

2. 4 کاربر برای پست " گل نرگس " عزیز صلوات فرستاده.

ملکوت (2014_01_27), مدير سايت (2014_01_22), گل مريم (2014_01_21), سجادی (2014_01_21)

3. Top | #2

عنوان کاربر
    همکار قبلی انجمن
    میانگین پست در روز
    0.06
    صلوات و تشکر
    150
    مورد صلوات
    669 در 237 پست
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

بسم الله الرحمن الرحیم

به قول بنیانگذار جمهوری اسلامی عزیزمان ؛ زن انسان ساز است .

به نظرم وقتی خانم ها قدر خودشان را بدانند و رسالت بزرگ انسان سازی را درک کنند،

هرگز در شان خویش نمی بینند که بی حجاب وارد عرصه اجتماع شوند .

یا مهدی ادرکنی عجّل علی ظهورک

4. 3 کاربر برای پست " سجادی " عزیز صلوات فرستاده.

مدير سايت (2014_01_22), گل مريم (2014_01_21), گل نرگس (2014_01_21)

5. Top | #3

عنوان کاربر
    همپای نور
    میانگین پست در روز
    0.00
    صلوات و تشکر
    24
    مورد صلوات
    21 در 7 پست
    نوشته های وبلاگ
    2
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

همه مردم دنیا، مخصوصا زنان، زیبایی را دوست دارند؛ به همین دلیل تلاش فراوانی را برای به دست آوردن آن می کنند…

یکی از مهمترین مسائل زندگی هر زن و دختری، داشتن صورت و اندامی زیبا است؛ که به واسطه همین مسئله، آرایش کردن و لباس فاخر پوشیدن، از ضروریترین ملزومات زندگی آنان می باشد. البته این چیز بدی نیست بلکه پسندیده و نشانه میل به جمال گرایی است که همه ادیان الهی آن را تایید کرده اند.

اما نکته قابل تامل اینجاست:

هرچیزی و یا هرکاری باید طبق قانون و برنامه ریزی خاصی انجام شود، تا نتیجه آن مطلوب گردد؛ وگرنه عکس آن صورت می گیرد. خیلی از زنان و دختران در همین راستای زیباتر شدن، زیبایشان را از دست داده و این جای بسی تاسف دارد.

در دین مبین اسلام، به زیبایی زنان و دختران، توجه خاصی کرده و با ضوابط خاصی، آن را بیان کرده است. مثلا اسلام نشان دادن زیبایی یک زن را برای نامحرم ناپسند می داند، (۱) وطبق فرمایش گوهربار امیرالمومنین علی (علیه السلام) ، اگر زنی می خواهد زیبایش همیشگی و پایدار بماند، حجاب بهترین راهکار است . (۲)

۱- النبی (صلی الله علیه و آله): «ان من خیر نسائکم المتبرجة من زوجها، الحصن عن غیره» بهترین زنان شما زنی است که برای شوهرش آرایش و خود نمایی کند اما خود را از نامحرمان بپوشاند.(بحار الانوارج۱۰۳ ص۲۳۵)

۲- ألامام علی (علیه السلام): «صیانة المرأة أنعم لحالها أدوم لجمالها» پوشیدگی زن برای او بهتر است و زیبایش را پایدارتر می سازد. (غررالحکم، فصل ۴۴، حرف صاد، حدیث۱۰)

6. کاربر زیر برای پست " گل نرگس " عزیز صلوات فرستاده:

گل مريم (2014_01_21)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)