انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ادعاى مهدويت و آمدن آن حضرت چيست ؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.73
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    ممنون از دعای زیبا و حاجتهاتون إن شاءالله خوشبخت و سلامت و عاقبت بخیر باشید
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

پیش فرض ادعاى مهدويت و آمدن آن حضرت چيست ؟

ادعاى مهدويت و آمدن آن حضرت چيست ؟

پاسخ :

به نظر نگارنده موضوع مدعيان مهدويت ، و قول به آمدن مهدى (عج ) و رفتنش بقدر مضحك است كه اصلا قابل بحث نيست و هيچگونه با قرآن و روايات اسلامى تطبيق نمى كند، چنانكه با خواندن اين كتاب و مقايسه مطالب آن با وضع زمان ، به آن پى مى بريد.
    تنها به اين مطلب اشاره مى كنيم كه استعمارگران شرق و غرب براى اينكه ثروت بى حساب مشرق زمين را براى خود ببرند و چپاول كنند، و از طرفى حس مذهبى را در ميان مردم اين سرزمين ها، بسيار قوى دانستند با به وجود آمدن بابى گرى و بهائى گرى و قاديانى گرى و... خواستند در صفوف مسلمانان اختلاف ايجاد كنند و تفرقه بيندازند و به هدف شوم خود برسند و در اين راه گر چه نتيجه مطلوب نگرفتند، امام ضربه هاى بسيار وارد كردند، عرض خود را بردند، اما مسلمانان را در بعضى نقاط به زحمت انداختند، اميد آنكه ، مسلمانان با هوشيارى بيشتر كه ماهيت استعمارگران و توطئه هاى آنها را بشناسند. و متوجه باشند كه آنها از راه عقائد مذهبى مردم را فريب ندهند. (1)

پاورقي :
    1- بحث بيشتر در اين باره در كتاب ارمغان استعمار (تاءليف نگارنده ) و در كتاب بحار، ج51 ، ص 367 به بعد آمده است .

برگرفته از آثار آية الله سيد محمد كاظم قزويني

اشتیاقی که به دیدار تو دارد دل من

دل من داند و من دانم و تنها دل من

یا ابا صالح علیه السلام ادرکنی

با ما همراه باشید در

کانال ترجمه ی قرآن شهر نورانی قرآن
    https://دtelegram.me/shahrenuraniquran

کانال مکالمه ی عربی شهر نورانی قرآن(آموزش دروس صدی الحیاة و لهجه ی عراقی)
    https://telegram.me/mokalemeharabik

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کارشناس پاسخگو
    میانگین پست در روز
    0.04
    صلوات و تشکر
    122
    مورد صلوات
    568 در 156 پست
    نوشته های وبلاگ
    1
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

هرکسی اعتقاد به قرآن و روایات اهل بیت داشته باشد در وجود امام زمان شک نمی کند

در روایات اسلامی به ظهور امام زمان اشاره شده است و همچنین ظاهر آیات قرآن هم اشاره به برپائی حکومت حق در کل عالم دارد

وَ نُريدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثينَ (قصص آیه 5)
    ما مى ‏خواهيم بر مستضعفان زمين منّت نهيم و آنان را پيشوايان و وارثان روى زمين قرار دهيم

و در حديثی مى‏ خوانيم كه در تفسير آيه فوق فرمود:

هم آل محمد (ص) يبعث اللَّه مهديهم بعد جهدهم، فيعزهم و يذل عدوهم:
    " اين گروه آل محمد ص هستند، خداوند مهدى آنها را بعد از زحمت و فشارى كه بر آنان وارد مى ‏شود برمى‏ انگيزد و به آنها عزت مى ‏دهد و دشمنانشان را ذليل و خوار مى ‏كند"( غيبت شيخ طوسى" طبق نقل تفسير نور الثقلين ج 4 ص 110)

احادیث در این زمینه بسیار است

---------------------------------

وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُونَ (انبیاء 105)
    در «زبور» بعد از ذكر (تورات) نوشتيم: «بندگان شايسته ‏ام وارث (حكومت) زمين خواهند شد!

" ارض" در این آیه به مجموع كره زمين گفته مى ‏شود و سراسر جهان را شامل مى ‏گرد با این وجود مشخص می شود که تمام زمین سراسر عدالت می شود

در بعضى از روايات صريحا اين آيه تفسير به ياران مهدى ع شده است

روايات بسيار زيادى كه بالغ به حد تواتر است از طرق شيعه و اهل تسنن در مورد مهدى ع از پيامبر گرامى اسلام ص و همچنين از" ائمه اهل بيت" ع نقل شده كه همه آنها دلالت بر اين دارد سرانجام حكومت جهان به دست صالحان خواهد افتاد، و مردى از خاندان پيامبر ص قيام مى‏ كند و زمين را پر از عدل و داد مى ‏سازد آن چنان كه از ظلم و جور پر شده باشد.

لو لم يبق من الدنيا الا يوم، لطول اللَّه ذلك اليوم، حتى يبعث رجلا (صالحا) من أهل بيتي يملأ الارض عدلا و قسطا كما ملئت ظلما و جورا:
    " اگر از عمر جهان جز يك روز نماند، خداوند آن روز را آن قدر طولانى مى ‏كند تا مرد صالحى را از خاندان من برانگيزد كه صفحه زمين را پر از عدل و داد كند همانگونه كه از ظلم و جور پر شده است(بحار الأنوار ، ج‏49، ص: 238)

قال رسول اللّه صلّى اللّه علیه (و آله) و سلم: «لو لم یبق من الدنیا إلا یوم لطوله اللّه عز و جل حتى یملك رجل من أهل بیتى یملك جبل الدیلم و القسطنطینیة. ــ اگر از دنیا نمانده باشد مگر یك روز، خدای عزّ و جلّ آن را روز را طولانی می كند تا مردی از اهل بیت من ملك و سلطنت یابد. او بر كوه دیلم (البرز) و قسطنطینیه سلطه پیدا می كند.((سنن ابن ماجة، ج2، ص929 ــ كنزل العمال، متّقی هندی، ج14، ص267)

قال رسول اللّه صلّى اللّه علیه (و آله) و سلم: «المهدى منا أهل البیت یصلحه اللّه فى لیلة ـ مهدی از ما اهل بیت است، كه خدا كار او را در یك شب درست می كند(مسند امام احمد حنبل، ج1،ص84 ــ صحیح بخاری، ج1، ص318 )

احادیث فراوانی از اهل سنّت نقل شده كه رسول خدا (ص) فرموده اند: تعداد جانشینان من دوازده نفر می باشند؛ و تا كنون جز شیعه دوازده امامی نتوانسته است دوازده خلیفه برای رسول خدا بشمارد.
    «عن جابر بن سمرة قال: سمعت النبى صلى اللّه علیه (و آله) و سلم یقول: یكون اثنا عشر أمیرا فقال كلمة لم أسمعها، فقال أبى: إنه قال: كلهم من قریشـ «جابر بن سمره» روایت كرده است كه از پیغمبر اكرم صلّى اللّه علیه و آله شنیدم مى فرمود: دوازده تن امیر خواهند بود. به دنبال آن كلمه اى فرمود كه آن را نشنیدم پدرم گفت: رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله فرمود: همگى آنان از قریش اند.»(صحیح بخاری، ج8،ص127)

در کتب تفسیری اهل سنت درباره آیه زیر آمده است که:

1. هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدي وَ دِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَي الدِّينِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ(توبه:33)
    «او كسي است كه رسولش را با هدايت و آيين حق فرستاد، تا آن را بر همه آيين ها غالب گرداند، هر چند مشركان را خوش نيايد»

در تفسير قرطبي در ذیل این آیه آمده است:«پيروزي اسلام بر ديگر اديان، هنگام قيام مهدي ـ عجل الله تعالي فرجه شريف ـ است در آن زمان، مردمان يا بايد مسلمان شوند و يا جزيه دهند. و اين كه گفته شده است مهدي همان عيسي است نادرست است زيرا اخبار صحيح به گونه اي متواتر وارد شده كه مهدي از خاندان پيامبر ـ صلّي الله عليه و آله ـ است .....»(الجامع لأحكام القرآن، ج‏8، ص: 121)

و در كتاب البيان در تفسير اين آيه آمده است:«كسي كه خدا او را بر همة اديان چيره مي گرداند، مهدي از فرزندان فاطمه است.( نورالابصار، ص 343.)

در تفسير كشف الاسرار در شرح اين آيه مي گويد:«رسول در اين آيه حضرت محمد ـ صلّي الله عليه و آله ـ است و هدي و هدايت قرآن و ايمان است و دين حق، اسلام است و خدا اين دين را بر ديگر اديان برتري مي دهد، چنان كه ديني نماند مگر اين كه اسلام بر آن غالب آيد. و اين اتفاق بعد از اين رخ خواهد داد و هنوز محقق نشده است.»( كشف الاسرار، ج 4، ص 119)

3. 2 کاربر برای پست " معمار " عزیز صلوات فرستاده.

گل مريم (2014_04_26), سجادی (2014_04_25)

4. Top | #3

عنوان کاربر
    همکار قبلی انجمن
    میانگین پست در روز
    0.06
    صلوات و تشکر
    150
    مورد صلوات
    669 در 237 پست
    دریافت کتاب
    0
    آپلود کتاب
    0

بسم الله الرحمن الرحیم
    متشکریم از فعالیت خوب شما ؛
    بنده متوجه سئوال شما نشدم .
    ادعاى مهدويت و آمدن آن حضرت چيست ؟
    ادعای مهدویت یک بحث است و امدن آن حضرت یک بحث دیگر که جناب معمار زحمت کشیدند مهدویت حضرت را اثبات کرده اند .

ادعای مهدویت را معمولا برای کسانی که امام نیستند و ادعای امام بودن را مطرح می کنند به کار می بریم که
    مستند مدعیان دروغین مهدویت و شعبده شیطان به این دو واژه مربوط می شود .
    اگر منظور شما مدعیان دروغین مهدویت است بهتر بود می نوشتید؛ ادعای مهدویت چرا ؟
    یا مدعیان دروغین مهدویت .
    لکن آوردن «
    امدن ان حضرت چیست ؟» با واژگان قبلی ،منظور شما را نمی رساند .
    اگر سئوال تان را شفاف تر مطرح کنید تا منم متوجه شوم متشکر می شوم .

یا مهدی ادرکنی عجّل علی ظهورک

5. کاربر زیر برای پست " سجادی " عزیز صلوات فرستاده:

گل مريم (2014_04_26)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)