انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: فرق ميان اصحاب و انصار حضرت مهدی علیه السلام

1. Top | #1

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.73
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    ممنون از دعای زیبا و حاجتهاتون إن شاءالله خوشبخت و سلامت و عاقبت بخیر باشید
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

پیش فرض فرق ميان اصحاب و انصار حضرت مهدی علیه السلام

برگرفته از آثار آية الله سيد محمد كاظم قزويني

مـيـان اصحاب و انصار آن حضرت ، فرق است چرا كه اصحاب آن گرامى همان 313 نـفـر هـسـتـنـد كـه امـيـر مـؤ مـنان و امام صادق عليهماالسلام آنان را: ((پرچمدار ياوران آن گـرامـى )) تـعـبـيـر كـرده انـد و ايـن بـيـانـگر اين واقعيت است كه آنان داراى تواناييها، كـارآيـيـهـا، آگـاهـيـهـا، كفايتها، مديريتها و صلاحيتهاى لازم و بالايى براى فرماندهى و سـازمـان بـخـشـيدن به نيروى طرفدار حق اند، كه امام صادق عليه السلام از آنان تعبير به : ((حكام الله فى ارضه ))(
    بحارالانوار، ج 52، ص 326.) مى كند.

بـزودى بحث خواهيم كرد كه هر كدام از اينان نقش مهمى در سازماندهى و فرماندهى لشكر امـام عـصـر عـليـه السـلام و فـتـح كـشـورهـا و اداره امـور جـامـعـه و ديـگـر حل مشكلات دارند.
    امـا انـصـار امـام مـهـدى عـليـه السـلام را، مـردم پـاكـبـاخـته و با ايمان و شايسته كردارى تشكيل مى دهند كه با قيام امام عليه السلام از مكه ، به تدريج به لشكر او مى پيوندند و بـا هـمـه وجـود در خـدمـت اجـراى بـرنـامـه و گـامهاى بلند اصلاحى آن حضرت قرار مى گـيـرنـد و بـا دشـمـنـان حـق و عـدالت ، تـا مـحـو بـيـداد و سـرشـار ساختن زمين و زمان از عدل و داد، پيكار همه جانبه مى نمايند.

در بحثهاى آينده خواهد آمد كه حضرت مهدى عليه السلام به هنگام حركت از مكه با ده هزار قـهـرمان ، كه انصار او هستند حركت اصلاحى را آغاز مى كند و تازه اينان بخشى از ياران او هستند و در عراق ، ((سيد هاشمى )) با 12 هزار نفر به او مى پيوندند.

عـلاوه بـر انبوه انبوه از انسانهاى شايسته و كارآ كه به يارى اهداف و آرمانهاى والاى آن حـضـرت مـى شـتـابـنـد، انـبـوه فـرشتگان نيز ياران او خواهند بود كه براى تحقق اهداف بزرگ و اجراى دستوراتش حاضر مى گردند.

در زيـارتـنامه ها و دعاهايى كه از امامان معصوم عليهم السلام رسيده است به همه انسانها رهـنـمود داده شده است كه : از پروردگار خويش بخواهند تا آنان را از ياران و مددكاران و جهادگران راستين ، به فرمان او قرار دهد كه در اينجا برخى از آنها را مى آوريم :

اشتیاقی که به دیدار تو دارد دل من

دل من داند و من دانم و تنها دل من

یا ابا صالح علیه السلام ادرکنی

با ما همراه باشید در

کانال ترجمه ی قرآن شهر نورانی قرآن
    https://دtelegram.me/shahrenuraniquran

کانال مکالمه ی عربی شهر نورانی قرآن(آموزش دروس صدی الحیاة و لهجه ی عراقی)
    https://telegram.me/mokalemeharabik

2. Top | #2

عنوان کاربر
    اللهم عجل لولیک الفرج
    میانگین پست در روز
    1.73
    صلوات
    24510
    دلنوشته
    18
    ممنون از دعای زیبا و حاجتهاتون إن شاءالله خوشبخت و سلامت و عاقبت بخیر باشید
    صلوات و تشکر
    10,215
    مورد صلوات
    10,572 در 4,696 پست
    نوشته های وبلاگ
    175
    دریافت کتاب
    81
    آپلود کتاب
    135

1 ـ در زيارت عاشورا از جمله مى خوانيم :
    ((... و اءساءل الله البر الرحيم ان يرزقنى مودتكم و ان يوفقنى للطلب بثاركم مع الامام المنتظر الهادى من آل محمد...))(
    زيارت عاشورا غير معروفه .)
    يعنى :
    و از خـداى نـيـكـوكـار و پـر مـهـر مـى خـواهـم كـه دوستى شما را روزيم سازد و مرا براى خـونخواهى شما، به همراه ((امام منتظر)) و هدايت كننده به راه حق و عدالت از خاندان محمد صلى الله عليه و آله توفيقم ارزانى دارد.

2 ـ و نيز در زيارتى كه از حضرت باقر عليه السلام رسيده است مى خوانيم كه :
    ((و ان يرزقنى طلب ثارى مع امام هدى ظاهر ناطق بالحق منكم ...))(
    بحارالانوار، ج 101، ص 292.)
    يعنى :
    و از خـدا مـى خواهم كه خونخواهى شما به همراه امام هدايت و گوياى به حق از شما خاندان وحى و رسالت كه آشكار خواهد شد، روزيم سازد.

3 ـ و در زيارتى كه از خود امام مهدى عليه السلام روايت شده است از جمله مى خوانيم كه :
    ((... واجعلنى اللهم من انصاره و اعوانه و اتباعه و شيعته ...)) (
    بـحـارالانـوار، ج 101، ص 83، زيـارت آل يس .)
    يعنى :
    بار خدايا! مرا از ياران و مددكاران و شيعيان او قرار ده .

4 ـ و مى خوانيم كه :
    ((اللهـم كـمـا جـعـلت قـلبـى بـذكـره مـعـمـورا فاجعل سلاحى بنصرته مشهورا...))(
    بحارالانوار، ج 101، ص 103.)
    يعنى :
    بـار خـدايـا!
    هـمانگونه كه قلبم را به ياد او آباد و آزاد ساختى ، اينك سلاح ستم ستيز مـرا نـيز براى يارى او و اهداف بلندش برهنه و آخته دار و اگر ميان من و او مرگ ـ كه آن را بـر بـنـدگـانـت بـصـورت يـك قـانـون مـقـرر و آن را بـر مـخـلوقـت بـر خـلاف تمايل آن مسلط ساختى ـ حائل شد مرا به هنگام ظهور آن حصرت از آرامگاهم در حاليكه كفن بر شانه انداخته و به كمر بسته ام بر انگيخته ساز تا پيشاروى آن اصلاحگر بزرگ جـهـانـى ، جهاد كنم و در صف كسانى قرار گيرم كه آنان را در كتاب آسمانى ات ستوده و فرموده اى : ((كانهم بنيان مرصوص .))(
    سوره صف ، آيه 4.)

اشتیاقی که به دیدار تو دارد دل من

دل من داند و من دانم و تنها دل من

یا ابا صالح علیه السلام ادرکنی

با ما همراه باشید در

کانال ترجمه ی قرآن شهر نورانی قرآن
    https://دtelegram.me/shahrenuraniquran

کانال مکالمه ی عربی شهر نورانی قرآن(آموزش دروس صدی الحیاة و لهجه ی عراقی)
    https://telegram.me/mokalemeharabik

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع